Archiv Březen 2016

Odevzdanost

aneb Co mě naučily Modlitby matek Bude tomu nějakých 15 let, co mi moje kamarádka darovala několik brožurek pro Modlitby matek. Měli jsme tenkrát 3 děti, které byly docela v pohodě, měli jsme spoustu aktivit a povinností ve farnosti a já jsem neměla…

Velikonoce jako rodinná slavnost

Letos poprvé jsem se rozhodla Velikonoční svátky přiblížit dětem i prostřednictvím sváteční tabule na Zelený čtvrtek a slavnostní snídaně na Vzkříšení. Po mnoha letech vzpomínání na bezdětné časy, kdy jsme na Zelený čtvrtek chodili se spolčem na…

Ženy ženám

Nedávno jsem se zúčastnila víkendu pro ženy, které pořádá Centrum pro rodinu Litoměřické diecéze, jmenovitě moje kamarádka Ivana Růžičková.

Vstal od stola

Za ty tři a půl roku, co máme děti jsem na velikonočních obřadech naživo byla snad jen jednou. Díky Bohu za televizi Noe. Taky budete koukat nebo patříte k těm šťastnějším a můžete se zúčastnit? Zelený štvrtok 2016, 17h36, Spoločenstvo ŽMM ... Já…

A to je fakt tvoje?

Byli jsme po dlouhé době na návštěvě u našich. V neděli Zuzanka zlobila v kostele, tak jsem vzala kočárek a šla objet náměstí. A koho nepotkám? Hubenej, dredy, kytara... to je přece P.! Kamarádili jsme, když jsem byla na gymplu.

Komplexy? Komplexy!!!

Mám ráda Signály. Mám ráda společenství Ženy, matky, manželky. Ráda si čtu příspěvky na nástěnkách a blogové články. Ráda … a zároveň nerada.

Čtvrtletní inventura aneb Ryze holčičí radosti

Na tento nápad mě kdysi přivedla paulínka Neposeda - zapisovat si, co mi v uplynulé době udělalo radost, jaké dárky "jen pro mě" mi Někdo připravil. Tak se chci milé dámy podělit i s vámi, protože jak se říká, sdílením se radost násobí.

Co si poslechnout s dětmi?

Odmalička mám slabost pro dětské sbory a pro písničky a jiné legrácky pro děti. A protože tady na signálech už máme spoustu maminek s dětmi, přináším vám několik tipů, co je možné poslouchat s dětmi.

Malé věci s velkou láskou

Být svatý znamená dělat malé věci s velkou láskou. (Matka Tereza)

Víkend v tichu

Pred pár týždňami som sa zbalila a vyrazila do Kolínskeho kláštora. Po narodení Elišky som sa totiž rozhodla, že ak sa mi niekedy podarí dostať sa z domu na dlhšie ako pol dňa, pôjdem na duchovnú obnovu. Na moje prekvapenie tento plán vyšiel.

« novější 1 2 starší »