Hranice pomoci

Stalo se mi to minulý týden. A stává se mi to v životě vlastně pravidelně. Můj příspěvek nemá žádnou extra pointu, spíš by mě zajímala vaše zkušenost.

Dva na vše ... kromě víry

Zdroj obrázku: freeimages.com "Jsme dva, dva na všechno, na lásku, život, na boj i bolest, na hodiny štěstí. Dva na výhry i prohry, na život a na smrt - DVA!" napsal kdesi Karel Čapek.

Copak to nevíte?

Je věčnost "až někdy"? Nebo je reálně přítomná tady, jen to její "teď" je jiné a nehmatatelné v našem chápání omezeném časem? A co to vůbec je? Marně se snažím alespoň zahlédnout nějaký náznak, který by napověděl.

Výběr z OUR-LIFE-STYLE

V prvom májovom týždni sa môžete denne tešiť na výber toho najlepšieho z jednotlivých rubrík. Nebrali sme pri ňom v úvahu čísla čítanosti, počet "páči sa mi to", ani počet komentárov, ale skôr obsahový charakter článkov tak, aby čo najlepšie…

Hádání se před dětmi

V rámci lednové diskuze ohledně odívání se mi najednou něco v hlavě semlelo a já ze signálů na nějaký čas doslova „utekla“. Musela jsem si je dokonce vymazat z historie procházení, na počítači, na mobilu apod. Když jsem se pak zpětně zamýšlela nad…

Top 20

Blog spoločenstva ŽMM vstupuje do deviateho mesiaca svojej existencie. Mnohé veci dozrievajú... menia sa a iné doznievajú. Niektoré doznejú, ďalšie vzniknú. Nepochybne. Pridajme štipku štatistiky: na blogu bolo celkovo k 1.5. 196 článkov od 37…

Vítáme Kryštofa

Vážení a milí, všichni, kterým jsem slíbila mail, i ti, kterým chci dát zprávu. Kryštof se narodil na neděli Dobrého pastýře. Porod byl poněkud akčnější záležitost, protože do poslední chvíle se neotočil a šel nožičkama napřed. Doktoři už mi…

O bludných kruzích, bludných kamenech a jedné ochočené lišce

Pokud čekáte nějaký hlubokomyslný článek, upozorňuji předem, že dneska (opět) nebude. Spíš takové aprílové počtení - podle počasí venku za oknem i uvnitř, co se mne týče.

On a já

Dostala se ke mně tato knížka - již po druhé - nejdřív ve slovenském jazyce, a nyní i česky. Je to opravdu zajímavá knížka.

Dvořák v Americe

Dnes zabrousím spolu s vámi do světa hudby. Knihu, kterou jsem právě dočetla a velice se mi líbila, napsal Zdeněk Mahler a jmenuje se Dvořák v Americe aneb Spirituál bílého muže.